Quantcast
skip navigation
Home Our Team Coming Events Services Login

Tier II teams registered

2013 Tier II teams

This is a list of last years teams.  Registration is now open for 2014!! Dont miss out on this amazing event.

U16 Division

USA Team Name
1 Summit Plastics
2 OJG Midget A Black
3 Chicago Hawks
4 West Dundee Leafs
5 Lapeer Storm
6 Kensington Valley Rebels
CAN Team Name
1 Hamilton Phantoms 98 A
2 Newmarket Redmen 98 AA
3 LaSalle Sabres 98's AA
4 Mississauga Terriers 98 AA
5 Brantford 99ers 98 AA
6 Sarnia Sting 98 AA 

01 Division

USA Team Name
  Gold
1 USA Eagles
2 Oakland Jr Grizzlies T2
3 Rochester Rattlers
4 Suburban Stars
5 Orchard Lake United White
6 Kensington Valley Rebels
7 Michigan Warriors
8 Chicago Bruins
  Silver
1 Downriver Jets
2 Arctic Foxes
3 Monroe County, NY Eagles
4 Orchard Lake United Blue
5 Steel City Ice Renegades
6 Columbus Capitals
7 Michigan Jaguars
8 Trenton Timberwolves
   
CAN Team Name
  Gold
1 Aurora Tigers AA
2 Centre Wellington Fusion AA
3 Flamborough Sabres AA
4 Newmarket Redmen AA
5 Kent Cobras 2001 AA
6 LaSalle Sabres AA
7 Westmall Lightning AA
8 Markham Waxers AA
  Silver
1 Toronto Aeros A
2 Erie Northshore Storm A
3 Clarkson Hurricanes A
4 Barrie Colts A
5 Whitby Wildcats A
6 Brantford 99ers A
7 Mooretown Storm A
8 Essex Ravens A

99 Division

USA Team Name
  Gold
1 Chicago Bruins
2 Rochester Rattlers
3 Canton Victory Honda
4 Summit Plastics
5 Chelsea Chiefs
6 Compuware T2
  Silver
1 Steel City Ice Renegades
2 Lansing Spartans
3 Columbus Capitals
4 Walker Hawks
5 Grand Valley Stars
6 Belle Tire Dearborn
   
CAN Team Name
  Gold
1 LaSalle Sabres AA
2 Vaughan Panthers AA
3 Halton Hills Thunder AA
4 Mississauga North Stars AA
5 Windsor Jr Spitfires AA
6 Humber Valley Sharks AA
  Silver
1 St. Thomas Junior Stars A
2 Mooretown Storm A
3 Whitby Wildcats A
4 Dorchester Dragons A
5 Hamilton Tigers A
6 Ilderton Minor Hockey A

02 Division

USA Team Name
  Gold
1 Affton Americans
2 SCS Saints
3 Toledo Cherokee
4 Oakland Jr Grizzlies AA
5 Novi Ice Cats
6 Cleveland Barons AA
  Silver
1 Pittsburgh Aviators AA
2 Clarence Mustangs
3 Grosse Ile Islanders
4 Orchard Lake United Blue
5 Michigan Jaguars
6 Rochester Rattlers
   
CAN Team Name
  Gold
1 LaSalle Sabres AA
2 London Jr Knights Green AA
3 Humberview Huskies AA
4 Kent Cobras AA
5 Centre Wellington Fusion AA
6 Belle River Jr Canadiens AA
  Silver
1 Windsor Jr Spitfires AA
2 Etobicoke Canucks AA
3 Milton Winterhawks AA
4 Nepean Raiders AA
5 Brantford 99er's AA
6 St Thomas Jr. Stars A

00 Division

USA Team Name
1 Chicago Bruins NIHL
2 Kent Cyclones
3 Redford Kings
4 Compuware T2
5 Youngstown Phantoms
6 Chicago Bruins CDHL
7 Wyandotte Warriors
8 Mt Clemens Wolves
CAN Team Name
1 Hamilton Phantoms A
2 Hamilton Huskies AA
3 Essex Ravens A
4 Riverside Rangers A
5 Flamborough Sabres AA
6 Oakridge Aeros A
7 Stoney Creek Warriors AA
8 Leafs Hockey Club CDSL

03 Division

USA Team Name
  Gold
1 Kensington Valley Rebels
2 Macomb Mavericks
3 Suburban Stars
4 Livonia Knights
   
  Silver
1 Michigan Jaguars
2 Ann Arbor Wolves
3 Farmington Fire
4 Orchard Lake United Red
5 USA Eagles
CAN Team Name
  Gold
1 Brandford 99er's AA
2 Aurora Tigers AA
3 Ancaster Avalanche AA
4 Kent TekSavvy Cobras AA
  Silver
1 Hamilton Huskies AA
2 St Thomas Jr Stars A
3 Sarnia Jr Sting A
4 Whitby Wildcats A
5 LaSalle Sabres AA

04 Division

USA Team Name
1 Michigan Jaguars
2 HoneyBaked East
3 Novi Ice Cats
4 USA Eagles
5 Chelsea Chiefs
6 Rochester Rattlers
7 Troy Sting
CAN Team Name
1 Kitchener Jr Rangers A
2 Woolwich Wildcats A
3 Centre Wellington Fusion AA
4 St Thomas Jr Stars A
5 Windsor Spitfires AA
6 Essex Ravens A
7 Petoskey Piranhas